Femina.cz > Vše o zdraví > prevence > Zázračná cibulka s fynocidy
Zázračná cibulka s fynocidy
Egypťané pili šťávu z česneku proti škrkavkám. Indové používali česnek proti choleře i jako prevenci proti moru. V Polsku léčili pastou z cibule nebo česneku rány vojáků, kteří podstoupili amputaci, či je sžírala gangréna.
Také moderní medicína doporučuje česnek pro úpravu vysokého i nízkého tlaku, řadě infekcí a začne-li se prý užívat včas, zastaví i kornatění tepen. Probudíme-li se vinou prochlazení z nešetrné klimatizace s bolestmi v krku, lze tento stav údajně zastavit již po dvanácti až čtyřiadvaceti hodinách, aniž bychom museli navštívit lékárnu.
Raději zaběhněte do potravin a v oddělení zeleniny pořiďte pěkně šťavnatou hlavičku česneku. Stroužek vložený do úst do sebe nasává infekce, způsobené zánětem mandlí i očních spojivek, prostřednictví slzných kanálků. Je doporučován pacientům, trpícím záněty dásní, i paradentózou. Přeříznutý stroužek, zabalený v gáze a vložený do ucha, hojí bolestivý zánět středního ucha.
Česnekem můžete léčit i bradavice
Stačí šťávou pravidelně a několikrát denně potírat postižená místa.
Na pupínky česnek – česnekoviny
Česnek je prapůvodní antibiotikum, proto jej využijte nemáte-li po ruce tea tree, na skvrnky a nedostatky pleti.
Musí být nový a syrový
Podmínkou je užívat česnek syrový, pouze v této formě obsahuje účinné fynocidy, které pronikají blánou do jednobuněčných živočichů a hubí je. Fynocidy se vylučují z těkavých rostlinných olejů. Další látkou, kterou na sebe česnek nechal vědce upozornit byl Alicin.
Journal of American chemical society v roce 1944 referoval o významném brzdícím mechanismu této látky a srovnával jí s penicilinem, jehož účinek je silnější, ale relativně omezený. Česnek však hubil staphylococy, streptococy, aureus, tyfocus, desenteriae, bacillus subtilis, margoni a tuberculosis nanae i celou řadu dalších virů a bakterií.
Česneková kúra
Vyznavači syrové stravy, nepleťte si ji s vegetariánskou dietou, doporučují jíst syrový česnek už při ranním a poté při večerním jídle spolu s ovocem a mlékem. Takto pojídaný česnek, čistí, tedy detoxikuje organismus.
Smůla, nejúčinnější je aroma
Česneková pachuť, způsobená charakteristickým zápachem, vedla mnohé laboranty k přesvědčení, že jeho léčivou sílu vpraví do tabletek a oprostí od nežádoucího pachu.
Ovšem výzkumy prokázaly, že právě tyto zapáchající látky jsou v česneku nejúčinnější a likvidují se jak chemickým zpracováním, tak tepelnou úpravou při vaření.
Tip: Dle babských rad a příruček, může být i pachuť potlačena přirozeně.
Tedy nejen žvýkačkou, ale také plody borůvek, snítky petržele nebo rýžovými semínky.