Terapie orgasmem aneb staneme se po něm chytřejšími?

Americký profesor psychologie Barry Komisaruk zasvětil svůj vědecký výzkum orgasmu. Dlouhých 30 let vysvětluje okamžik O. A jeho poslední objev je fakt neuvěřitelný…

O tom, že orgasmus je jednou z nejlepších věcí na světě, není žádných pochyb, podle pana Komisaruka jsou ale jeho benefity mnohem větší, než si myslíme. Profesorův výzkum spočívá v tom, že u dobrovolníků zaznamenává proudění krve a aktivitu mozku v okamžiku dosažení vrcholu.

Vlna krve, kyslíku a živin, která zaplavuje náš mozek, zatímco celé tělo vibruje rozkoší, má vliv na mozkové funkce. Jinými slovy: orgasmus mozku jednoznačně prospívá. Skvělá zpráva například pro majitele časopisu Playboy Hugha Hefnera, který se díky svému koníčku, jemuž se pravidelně odddává už přes šest dekád, těší poměrně dobrému duševnímu zdraví.

Může být orgasmus pro mozek prospěšnější než kupříkladu luštění křížovek či sudoku? Může třeba pomoci zlepšit paměť, uchovat mozek v dobré formě a tím pádem zajistit jeho majiteli delší věk?

Na tyto otázky jsou zatím veškeré vědecké výzkumy krátké, snad časem se dočkáme uspokojivé odpovědi.

článek

I tak jsou ale prokázány blahodárné účinky orgasmu. Vědci například přišli na to, že muži, kteří se často milují, méně trpí rakovinou prostaty, zatímco ženy, jež se mohou pochlubit častějšími a delšími orgasmy, jsou většinou imunní vůči srdečním chorobám. Je také známo, že sexuální vzrušení pomáhá tlumit bolest.

Profesora Komisaruka k výzkumu přivedlo vlastně neštěstí. Jeho žena trpěla rakovinou prsu a Komisaruk si položil otázku, zda může rozkoš přehlušit bolest.

Od roku 2000 používá ke svému výzkumu velmi citlivé přístroje magnetické rezonance. Věří, že pokud budeme umět lépe rozklíčovat pocity rozkoše, lépe si poradíme s bolestí, stresem, úzkostí. Pak už bude jen krůček k vynalezení protilátek, jež by dokázaly účinně bojovat například s rakovinou.

Foto zdroj: profimedia.cz

1.10.2013 10:00| autor: Marta Dosoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist