Vášeň politiků pro eufemismy inspirovala jazykovědce Roberta Holdera, který sestavil slovník termínů umožňujících mluvčímu elegantně vyjádřit i drsnou skutečnost, aniž ji přímo vysloví. „Tlustí“ lidé jsou například eufemisticky řečeno „velkoryse tvarovaní“.
Také „nevěru“ už není potřeba označovat takto explicitně, neboť mimomanželských avantýr se dopouštějí „citově uzavření“ lidé.
Eufesimy jsou mocnou zbraní, náhradou příjemnějších či méně útočných vyjádření. Slovník anglických eufemismů „Jak neříct to, co máte na mysli“ je výsledkem práce Roberta Holdera. Ten na něm pracoval celých pět let, během nichž probádal spousty časopisů a magazínů a dokázal nasbírat jedenáct tisíc takových slov.
„Eufemismy jsou velmi důležitou součástí jazyka, protože ten se jimi utváří,“ prohlásil Holder pro britský list Daily Mail.
Nové aktualizace slovníku se týkají především bydlení. „Velmi tvůrčí ve své terminologii jsou realitní agenti a to je velmi zřejmé na nových dodatcích této edice. Používají skutečně podivné fráze,“ tvrdí Holder.
Mezi eufemismy si našel své místo také výraz „selhání šatníku“, které odkazuje na případ Janet Jacksonové, jež při vystoupení s Justinem Timberlakem vyklouzlo prso.
V minulosti se týkaly eufemismy především politicky citlivých témat jako rasismu a sexuální diskriminace. Homosexuálové jsou tak podle slovníku „lidmi alternativního životního stylu“, zatímco černoši „lidmi barev“.