Pět tipů, jak na jarní únavu

Jarní únava doprovází proces střídání ročních období při doznívání zimních dnů, kdy na sníh koukáme už jen na fotkách a půda je připravena přinést novou úrodu. Příroda i my se probouzíme po dlouhém zimním odpočinku. Naše tělo muselo využít značnou část energie pro posílení imunity, aby mohlo předcházet chřipkám a nachlazením, které se v zimě vyskytují velmi často. Organismus je vyčerpaný a pocit únavy je zcela přirozený, není potřeba se proti němu bránit, ale je dobré, abychom ho alespoň trochu zmírnili a mohli se efektivněji věnovat každodenním aktivitám. NATU má pro vás 5 tipů, jak se jarní únavě postavit.

1. Změna jídelníčku: V hlavní roli játra a žlučník

Prvkem jara je dle tradiční čínské medicíny dřevo, které se v lidském těle projevuje skrze játra a žlučník. S příchodem jara je důležité věnovat těmto orgánům pozornost. Játra byla přes zimu přetěžována zvýšenou konzumací jídla, ze kterého tělo načerpávalo energii, aby mohlo odolat nepříznivým vnějším podmínkám.

Je na čase zmenšit nejen porce konzumovaného jídla, ale i množství mléčných výrobků, smažených pokrmů, kofeinu a alkoholu. Jaro si naopak vyžaduje zvýšenou konzumaci čerstvé zeleniny, klíčků a potravin s lehce štiplavou chutí jako například jarní cibulka, česnek, řapíkatý celer, zázvor, kurkuma, kardamom nebo majoránka. Přispívají ke zlepšení imunity a přechod do jarních dnů s nimi bude snadnější.

2. Superpotraviny ve znamení jara

BRAVO v případě, že už jsou superpotraviny součástí vašeho jídelníčku. Pokud ne, je nejlepší čas to napravit a začít rovnou na zelenou. Listy z pampelišky pomáhají celkovému pročištění těla a podporují po zimním období oslabená játra a žlučník. Navíc pravidelnou konzumací nápoje připraveného z NATU prášku z listů pampelišky snadněji dosáhnete vysněné postavy. Pampeliška totiž pomáhá s kontrolou tělesné hmotnosti.

Pro posílení imunity a zmírnění symptomů únavy je na místě přírodní cestou doplnit vitamin C. Dejte přednost doplňkům stravy s vysokým obsahem přirozeně se vyskytujícího vitaminu C a vyzkoušejte prášky z plodů aceroly, camu camu nebo si připravte výživnou Acai bowl! Vše najdete na eshopu www.natu.cz. Nezapomeňte s námi vaše výtvory sdílet na sociálních sítích 😉

3. Doplnění hořčíku

Oslabená játra mohou vyvolat menší výkyvy nálady a v krajních případech i deprese, které potřebný hořčík z těla odbourávají. Nedostatek hladiny hořčíku problémy s psychikou umocňuje, takže je dobré ji udržovat. Ideální způsob doplnění hořčíku je relaxační koupel v epsomské soli. Vyzkoušejte nezapomenutelný zážitek koupele v NATU epsomské soli s květy levandule, která provoní celou koupelnu a zklidní mysl i svalové napětí.

jarni-unava_brezova-voda.jpg

Zdroj: natu.cz

4. Březová voda má zelenou!

Hydratace je důležitá v každém ročním období, na jaře můžeme dát přednost lahodné a osvěžující přírodní březové vodě získané z mízy břízy. Tradičně se tato voda stáčí právě na jaře a možná právě pro svůj vysoký obsah manganu pomáhá překonávat pochmurné stavy a únavu.

5. Pobyt na sluníčku

Meridiány neboli nervové dráhy oslabených jater a žlučníku jsou zodpovědné i za náhlé změny nálad či depresivní stavy, které jsou pro začátek jara typické. Využijte prodlužování dne a čerpejte energii a dobrou náladu ze sluníčka.

Radujte se z příchodu nových příležitostí, buďte kreativní a produktivní! Hlavně se nehněvejte. Hněv může poškodit játra podobně jako alkohol.

Krásné jaro vám přeje NATU.

Více tipů a inspirace na www.natu.cz

 

8.4.2019 12:36| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: posílení imunity

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist