Padají ti a řídnou vlasy? Tyhle terapie by ti mohly pomoci

Také se děsíš každého mytí vlasů, protože ti jich spousta zase vypadá? Za řídnutí tvé kštice může stres, hormonální změny, dědičnost ale také nezdravý životní styl a špatná životospráva. Možná to všechno víš, ale co s tím? Vyzkoušej mezoterapii nebo plazmaterapii. Co všechno dokážou, jsme zjišťovali od odbornice na slovo vzaté.

Jak si poradit s vypadáváním vlasů a nemuset se rozhlížet po nějaké hezké paruce? Vyzpovídali jsme Mgr. Pavlínu Blazek z Body&Face clinique.

1.jpg

Zdroj: archiv Pavlína Blazek

Stále více žen řeší problémy s vypadáváním vlasů, ať už je to kvůli stresu, hormonálním změnám, těhotenství, špatnému životnímu stylu… Pomoci by mohla mezoterapie vlasové pokožky. O co jde?

Mezoterapie vlasové pokožky spočívá v tom, že se do svrchní vrstvy pokožky aplikují účinné látky, které regenerují vlasový folikul a aktivují růst nového a kvalitnějšího vlasu. Aplikace je velmi povrchová, protože látka musí být mikro jehličkou dopravena přímo k vlasovému folikulu. Obvykle se aplikují preparáty obsahující Panthenol, biotin, kofein, kolagen, kyselinu hyaluronovou apod. Dnešní moderní estetická medicína nabízí mnoho vhodných mezoterapeutických produktů, které jsou připraveny v účinném koktejlu, jež je indikován na ten který problém (vypadávání vlasů, špatná kvalita vlasů – např. křehkost apod.).

 Jak moc časově náročná procedura to je?

Procedura zabere asi 30-45 minut, není příliš časově náročná. Ihned po jejím skončení se klient může věnovat běžnému dennímu režimu.

Kdy se můžeme těšit z výsledku? A jaký je efekt?

Abychom dospěli k požadovanému výsledku, je zapotřebí jisté dávky trpělivosti. Efekt úzce souvisí s cyklem růstu vlasu, který je pomalý. Aplikaci je nutné podstoupit nejméně 5-7x, teprve pak se postupně dostavují výsledky. Obvykle doporučuji ještě dlouhodobé užívání některého doplňků, který je určen na podporu růstu vlasů, nehtů apod.

Co je potřeba udělat před samotným ošetřením?

Je nezbytně nutné, aby se klient na ošetření dostavil s čerstvě umytými vlasy (v den aplikace), bez užití kondicionéru a jiných vlasových či stylingových přípravků. Pokud je pokožka hlavy zatížena jakýmkoli vlasovým prostředkem, není možné ošetření provést.

Pomůže mezoterapie vlasové pokožky i když jsou na hlavě holá místa?

Pokud jsou ve vlasech lysinky, je třeba pomoci dermatologa, který provede tzv. trichologické vyšetření. Výsledkem je zjištění, zda jsou vlasové folikuly živé, a pokud ano, můžeme se do ošetření pustit. Lysinky jsou obvykle následkem stresu, po porodu, po nějakém závažnějším onemocnění či po onkologické léčbě. V případě, že vyšetření prokáže nefunkční folikuly, nemá většinou cenu ošetření provádět. Výsledky by se nedostavily vůbec či by byly malé a krátkodobé.

Je nutná nějaká následná péče? Jak se pak musím o vlasy starat?

Následná péče je poměrně jednoduchá. Nedoporučuji svým klientům 2-3 dny mytí vlasů a použití stylingových přípravků. Poté už je možný obvyklý režim klienta.

Je nutné pravidelné opakování nebo stačí pouze jediná aplikace?

Abychom dosáhli dobrého výsledku, jedna aplikace rozhodně nestačí. Je nutné absolvovat kúru nejméně 5-7 ošetření vždy s rozestupem týdne až 10 dnů.

Na kolik korun mě tahle terapie vyjde?

V Body&Face clinique účtujeme za jednu terapii 899  Kč. V tomto případě samozřejmě záleží na použitém preparátu. My používáme preparát od předního švýcarského výrobce a jsme s jeho účinky dlouhodobě spokojeni.

mezoterpaie.jpg

Zdroj: www.shutterstock.com

Je někdo, kdo ji podstoupit nemůže?

Terapii nemůže podstoupit ten, kdo uvede jakoukoliv kontraindikaci ošetření. Předně se jedná o nezletilé klienty, těhotné a kojící ženy, ty, kteří mají špatnou srážlivost krve, akutní herpes nebo jiné virové či zánětlivé onemocnění, jsou HIV pozitivní či mají Hepatitis. Dále ošetření nelze bez souhlasu ošetřujícího lékaře provést těm, kteří trpí autoimunitním onemocněním anebo dermatitidou či jiným exematickým postižením vlasové pokožky.

Hrozí nějaká rizika?

Pokud klient nemá žádnou z výše uvedených kontraindikací, je zdráv a cítí se dobře, je ošetření naprosto bezpečné. Naprostou samozřejmostí je provedení ve zdravotnickém zařízení certifikovaným zdravotnickým personálem.

Jaká je úspěšnost?

Úspěšnost je poměrně vysoká. Pokud je ošetření provedeno na základě správné indikace, je dodržen protokol (zejména počet opakování), jsou výsledky velmi dobré. Samozřejmě, tak jako u všech kosmetických a estetických ošetření, jsou výsledky individuální, resp. u někoho výborné, u někoho jen dobré. Tady považuji za nutné zdůraznit, že je nutné mít reálná očekávání, o čemž by vás měl vždy terapeut poučit. Jde o to, že pokud máme genetickou dispozici k např. řidším a jemným vlasům, nelze rozhodně očekávat, že to po vlasové mezoterapii bude jiné.

Je ještě další způsob, jak zastavit vypadávání vlasů?

Já svým klientům vždy doporučuji najít příčinu vypadávání vlasů. Obvykle se jedná o odběry krve u praktického lékaře, které mohou prokázat vliv špatně fungující štítné žlázy, anemii, nedostatek železa či jiných minerálů a nástup menopauzy, což jsou obvyklé důvody alopecie. V takovém případě je nutná léčba příčiny a současně můžeme aplikovat vlasovou mezoterapii. V každém případě vždy klientům doporučuji užívání nějakého doplňku. Velmi účinným a cenově dostupným je např. Methionin. Na trhu je však mnoho dalších, záleží jen na klientovi, co si vybere. Zkusit může také plazmaterapii.

Jakým způsobem plazmaterapie probíhá?

Plazmateparie je moderní a účinná metoda anti agingu, jejímž úkolem je obnovení všech fyziologických funkcí kůže. V případě vlasové aplikace je úkolem terapie obnovit funkci vlasového folikulu anebo jen aktivovat k lepší činnosti. Metoda je technicky poměrně jednoduchá. Klientovi je odebráno cca 10 ml krve, která je pak zpracována do formy plazmy. Ta je pak mikro jehličkou aplikována zpět do vlasové pokožky. Po aplikaci obvykle doporučujeme vynechat návštěvu bazénů, saun a solárií a 2-3 dny si nemýt vlasy.

prp.jpg

Zdroj: www.shutterstock.com

Je to bezpečná procedura?

Pokud je plazmaterapie provedena ve zdravotnickém zařízení, zkušeným zdravotníkem a za dodržení všech pravidel, je metoda naprosto bezpečná. V dnešní době se bohužel objevují nabídky plazmaterapií od kosmetických salonů, které tuto metodu vůbec nesmí provádět. Nabídky jsou samozřejmě cenově příznivé. Právě proto se snažím neustále edukovat moje klientky, aby odborná estetická ošetření vždy absolvovaly tam, kde k tomu mají oprávnění a ideálně dlouhodobé zkušenosti. Dobrým pomocníkem při výběru kliniky je také doporučení kamarádek či přátel, kteří úspěšně metodu někde postoupili. Jedná se v současnosti bohužel o velký problém.

Stačí mi jedno ošetření nebo je potřeba docházet pravidelně?

U plazmaterapie rozhodně jedno ošetření nestačí. Vím, že to mnohé reklamy tvrdí, ale je to nesmyl. Ideální protokol jsou 3-4 opakování po sobě jdoucí vždy s odstupem 3-4 týdnů a poté udržovací aplikace podle potřeby (2-4x do roka). Dodržení popsaného postupu a frekvence ošetření je pak zárukou skvělého, viditelného a dlouhodobého výsledku. Plazma v pleti působí jen dočasně a brzy degraduje, proto je třeba ošetření v počátku nejméně jednou až dvakrát zopakovat. Ono je to v estetice tak trochu jako se cvičením, jedna návštěva fitcentra z nás také modelky neudělá.

Za jak dlouho se projeví účinky?

U plazmaterapie efekt nastupuje postupně, ten výsledný je pak cca po 3 týdnech. To je právě okamžik, kdy se má procedura zopakovat. V případě udržovacích procedur už to není nutné.

Je toto ošetření vhodné pro každého?

Terapii nemůže podstoupit ten, kdo uvede jakoukoliv kontraindikaci ošetření. Předně se jedná o nezletilé klienty, těhotné a kojící ženy, ty, kteří mají špatnou srážlivost krve, akutní herpes nebo jiné virové či zánětlivé onemocnění, jsou HIV pozitivní či mají Hepatitis. Dále ošetření nelze bez souhlasu ošetřujícího lékaře provést těm, kteří trpí autoimunitním onemocněním anebo dermatitidou či jiným exematickým postižením vlasové pokožky.

Jak moc je bolestivé?

Ošetření vlasové pokožky plazmou je mírně nepříjemné. Bohužel v této lokalitě nelze použít anestetický krém, jako v případě ošetření obličeje. Rozhodně se však nejedná o nic, co by se nedalo vydržet. To je patrné i z toho, že častými klienty jsou i muži. (smích)

Jak se potom musím starat o vlasy?

Následná péče je poměrně jednoduchá. Nedoporučuji svým klientům 2-3 dny mytí vlasů a použití stylingových přípravků. Po aplikaci obvykle doporučujeme vynechat návštěvu bazénů, saun a solárií. Poté už je možný obvyklý režim klienta.

Na kolik korun tato terapie vyjde?

V Body&Face clinique plazmaterapie stojí 2.199 Kč za jedno sezení. Žádné další doplatky nejsou.

Tak co říkáš, vyzkoušíš? Nebo máš jiné osvědčené metody, jak zabránit vypadávání vlasů? Napiš nám do diskuze.

Foto: archiv Pavlína Blazek, shutterstock.com

2.3.2020 2:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist