Návod jak se zbavit většího bříška

Tuk se velmi často může ukládat v některých oblastech více než v jiných. A nejčastěji se jedná právě o břicho, se kterým válčíme a snažíme se všelijak zakrývat. My jsme ale přišli na to, jak se ho zbavit úplně!

Každý z nás má typické ukládání tuků někde jinde na těle, obecně lze hovořit o závislosti na věku a pohlaví. U mužů je častějším umístění problémových partií právě v oblasti břicha, u žen v oblasti boků či hýždí.

Břicho lze tedy uvést mezi časté partie těla, s níž nejsou jak muži, tak ale i ženy spokojeni a rádi by toto změnili. Hubnutí břicha je samozřejmě součástí procesu hubnutí jako celku a nelze se omezit jen na tuto část těla a chtít hubnout „regionálně“. V první fázi je velmi podstatné zvolit si reálný cíl. Samozřejmě, nemůžete čekat výsledky ze dne na den, ale k dosažení plochého pevného bříška bude třeba věnovat se cvičeníhubnutí po delší dobu.

Jako při hubnutí obecně, i zde je nutné lépe se zamyslet nad svým dosavadním životním stylem a upravit jej co nejoptimálněji. Slibům rychlého zhubnutí, zázračných pilulek či zaručeně pohodlných metod se vyhněte, efekt obvykle nebývá dlouhodobý, či se v horším případě nedostaví vůbec. Doplňky stravy vám mohou vaše úsilí v určitých ohledech ulehčit, ale jistě zcela nenahradí vaše vlastní nutné odhodlání a chuť se sebou něco dělat.

Je dobré uvědomit si, čím si můžete prospět, najít si na sebe čas a snažit se dělat maximum pro své tělo. Z hlediska výživy je třeba věnovat pozornost energetické bilanci, tedy vztahu mezi příjmem a výdejem energie. Právě tento poměr určuje, jak naše snaha o zhubnutí bude či nebude úspěšná. Pokud si nejste jisti sestavením správného jídelníčku vhodného právě pro vás, neváhejte se obrátit na výživového poradce neboli dietologa. Mezi všeobecné zásady diety lze uvést rozložení jídla do více menších porcí denně, dopřát si čas a klid na jídlo, do jídelníčku zařadit ovoce a zeleninu, červené maso nahradit rybami či drůbeží, snažit se přijímat co nejvíce vlákniny, omezit bílé pečivo, nevynechávat snídani a nejíst těsně před spaním.

Kromě správné výživy je důležitá také pohybová aktivita. Pokud bychom se opět chtěli svěřit do rukou odborníka, je zde možnost využití rad osobního trenéra. Na břiše máme čtyři svalové skupiny, které je zapotřebí posilovat společně. Jde o přímý sval břišní, zevní šikmé svaly břišní, vnitřní šikmé svaly břišní a příčný sval břišní. Nejvhodnější je spojení více cviků právě tak, abyste posilovali všechny svalové skupiny břicha. Pozor, je třeba mít na mysli správné provádění cviků. Záda by při nich měla být rovná, aby nedocházelo k jejich poškozování.

11.9.2010 12:00| autor: Renata Jarošová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist