Femina.cz > Rady a články o kráse > Lupy, pomalý růst i lámavé vlasy. Nejen tyhle potíže vyřeší esenciální oleje
Lupy, pomalý růst i lámavé vlasy. Nejen tyhle potíže vyřeší esenciální oleje
Máš ze svého účesu takovou malou depresi, protože ani při nejlepší vůli se tvé vlasy nedají nazývat korunou krásy? Tak to si žádá první pomoc v podobě esenciální limetky, rozmarýnu, heřmánku a levandule!
Problémů s hřívou existuje celá řada. Mezi ty, na něž si ženy nejčastěji stěžují, patří bezpochyby lupy, nadměrné vypadávání, naprostá absence lesku či rozdvojené konečky. Obvyklou patálií je také zvýšená produkce mazu, nedostatek objemu nebo lámavost. Co si v takové neblahé situaci počít? Možná není nutné utrácet za předražené produkty z drogerie, vždyť řešením mohou být i esenciální oleje! Které?
Na lupy platí limetka
Líbí se ti svěží aroma citrusových plodů? No výborně, pak do své povinné domácí výbavy zařaď esenciální limetku. Její pořádně velikou výhodou je, že bojuje proti lupům a uklidňuje podrážděnou pokožku hlavy. S pomocí tohoto spasitele můžeš dát korunu krásy do pořádku ještě dřív, než začneš obrážet vánoční večírky! Stačí do šamponu při každém mytí vmíchat nějaké dvě, tři kapky, a držet se běžného „očistného“ postupu. Nelze nezmínit, že tato osvěžující vůně zároveň snižuje hladinu stresových hormonů a spolehlivě uvolňuje ucpaný nos, což se ti v aktuálním období může vážně hodit.
Rozmarýn popožene pomalý růst
Formou aromaterapie tahle bylinka prokazatelně posiluje organismus a zahání únavu. V případě vnější aplikace, jíž předchází spojení s dalším nosným olejem, ideálně pak kokosovým, mandlovým, jojobovým či olivovým, vykoná dobro i na hlavě. Nesmírně totiž podporuje krevní oběh a stimuluje vlasové folikuly k aktivnějšímu růstu. Aby toho nebylo málo, rovněž efektivně reguluje tvorbu mazu a čistí „zaneřáděné“ póry, čímž zabraňuje otravnému svědění i tvorbě nejrůznějších vyrážek.
S lámavostí rád pomůže heřmánek
Heřmánek mají mnozí spojený s „léčbou“ nespavosti. Máš to hozené stejně? Pak tě možná překvapí, že tekutý dobrodinec se může pochlubit protizánětlivými, antiseptickými a antialergickými vlastnostmi, proto funguje jako prostředek proti lámavosti vlasů i zprostředkovatel úžasného lesku. Jenže pozor, to pořád není všechno. Blahodárná tekutina v malé lahvičce také poskytuje ochranu, a to nejen před bakteriemi, ale i nepříznivými vnějšími vlivy. Můžeš si být stoprocentně jistá, že i v sebemenší kapce heřmánkového oleje se skrývá velké zlepšení celkové kvality vlasů.
Levandule zacelí rozdvojené konce
Pravlastí levandule lékařské je Persie, odkud se rozšířila do Řecka i Římské říše. Původně sloužila k provonění vody v městských a soukromých lázních, což vlastně naznačuje i její latinský název (lavare znamená koupati se). Ano, do vany si ji přidávat samozřejmě můžeš taky, nicméně nezklame tě ani jako kosmetický přípravek. Levandule v esenciální verzi je známá pro své famózní hydratační vlastnosti, přičemž zacelí rozdvojené konce a poskytne hojivý dotek suché pokožce hlavy. A co víc, po zředění s jiným nosným olejem, jak bylo popsáno výše, pomáhá vyrovnávat produkci kožního mazu a zabraňuje tvorbě akné. To se taky hodí, nebo snad ne?
Co si o téhle esenciální péči myslíš ty, zkusíš ji? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky. A když už jsme u těch vlasů, s jejich úpravou je někdy vážně kříž. Ostatně, video mluví za vše…
Foto: Shutterstock.com