Britská zpěvačka stačila vydat jen dvě desky, pak její kariéru zastínily skandály a problémy s alkoholem, drogami, muži a se sebou. Přesná příčina její červencové smrti ještě není známá, ale předpokládá se, že má co do činení s jejím příliš divokým způsobem života.
Zdroj: archiv redakce
Zpěvák vlivné grunge kapely Nirvana, trpící depresemi, nemocemi, závislostí na heroinu a neschopností vyrovnat se se slávou, se zastřelil se v dubnu 1994. Na rozloučenou zanechal vzkaz, že už příliš dlouho necítil radost u poslechu nebo skládání hudby.
Zdroj: archiv redakce
Divoký život lídra The Doors skončil 3. července 1971 v Paříži, když mu po letech nestřídmého užívání drog a alkoholu selhalo srdce – aspoň podle oficiální verze.
Zdroj: archiv redakce
V říjnu 1970 se drogy, konkrétně heroin, staly osudnými i zpěvačce s nezaměnitelným hlasem. O její roli v připravovaném životopisném filmu se přetahují herečky už roky.
Zdroj: archiv redakce
Muž, dodnes považovaný za nejlepšího kytaristu historie, se v září 1970 udusil ve spánku vlastními zvratky, po požití příliš silných prášků na spaní. Existuje i teorie o vraždě, kterou prý mohl spáchat manažer, jehož chtěl Hendrix opustit.
Zdroj: archiv redakce
3. července 1969 našli v bazénu kytaristu a zakládajícího člena Rolling Stones Briana Jonese. Měsíc před smrtí kapelu opustil kvůli problémům s drogami. Ty pravděpodobně mohly i za jeho nešťastné utonutí. Kolují ale i teorie o vraždě, nikdy nepotvrzené.
Zdroj: archiv redakce
U nás ne moc známý černošský hudebník z amerického Jihu stihl nahrát jen necelé tři desítky písní, i tak ho ale Eric Clapton nazval „nejdůležitějším bluesovým zpěvákem, co kdy žil“. V roce 1938 zemřel pravděpodobně na otravu strychninem, kterým byla namazaná lahev whisky. Tehdy ještě možná vražda talentu nikoho moc nevzrušila, jeho hudba se k širšímu publiku dostala až na začátku 60. let. Později ale přispěla k další legendě o nepochopeném géniovi, který žil tak, jako by za svůj talent zaprodal duši ďáblu.
Zdroj: archiv redakce