ČÍNSKÁ MEDICÍNA LÉČÍ také DĚTSKOU HYPERAKTIVITU!

Tradiční čínská medicína je známa svou účinností a úspěšnou léčbou nemocí údajně neléčitelných… HYPERAKTIVNÍ DÍTĚ – u nás, a v celém západním světě pojem, který se postupně dostává do popředí a stává se problémem. Jedná o tzv. NADMĚRNOU HORKOST v organismu, která vzniká z různých příčin. Jednak je to špatná životospráva dítěte, jednak může v organismu zůstávat a hromadit se horko po horečnatých onemocněních či očkování a v neposlední řadě je to špatná životospráva matky během těhotenství. Receptura v podobě směsi čínských bylin MAIWEI DIHUANG WAN je stvořena pro děti, zajišťuje řádnou funkci vitální energie a vyzrávání tělesných a duševních funkcí. Působí při dětské podrážděnosti a nesoustředěnosti, poruchách spánku u dětí, opožděném tělesném či duševním vývoji v dětském věku, zhoršené imunitě s častými infekcemi dýchacích a močových cest, jako prevence alergických a kožních onemocnění. Používá se rovněž u dětí neposedných až hyperaktivních a dětí se sklony k dyslexii, dysgrafii apod. TRADIČNÍ ČÍNSKÁ MEDICÍNA NABÍZÍ ŘEŠENÍ…

Dětskou hyperaktivitu s úspěchem řeší Tradiční Čínská Medicína

U nás, a v celém západním světě pojem, který se postupně dostává do popředí a stává se problémem – hyperaktivní dítě. Pro děti i rodiče je to velmi zátěžové a stresující a mnohdy tím trpí základní rodinné vztahy. Západní medicína v tomto směru nemá co nabídnout, maximálně tak zklidňující léky, což v tomto případě není to pravé ořechové. Podívejme se tedy na tuto potíž z hlediska přírodní léčby pomocí čínské medicíny.
Tento jev je v Číně téměř neznámý, i když v posledních letech se také objevuje.

Podle systému TČM se jedná o tzv. nadměrnou horkost v organismu, která vzniká z různých příčin. Jednak je to špatná životospráva dítěte (nadbytek kravského mléka a výrobků z něj, bílého cukru a sladkostí, atd.), jednak může v organismu zůstávat a hromadit se horko po horečnatých onemocněních či očkování (To ale neznamená dítě neočkovat, ale působit preventivně na dobrou kondici imunitního systému.) a v neposlední řadě je to špatná životospráva matky během těhotenství (Což maminky nerady slyší, ale bohužel je to tak.). O životosprávě dětí bylo více napsáno v článku o dětském astmatu a tyto poznatky platí i pro ostatní dětské potíže, tedy i pro hyperaktivitu, ekzémy, apod.

TČM rozděluje hyperaktivitu na dvě základní kategorie. Jedna je způsobena horkem, které napadá srdce a ducha (mysl). Druhá je způsobena kombinací horka a tan. Čím se tyto kategorie u dítěte projevují:

První – dítě je neklidné a podrážděné, není schopné zůstat v klidu, trpí nespavostí (krátký spánek), může mít červené rty a bílý obličej.

Druhá – dítě je extrémně podrážděné a neklidné, trpí nespavostí, má urážlivé a násilné chování, často má sklony rozbíjet věci, mívá červený obličej a rty.

Léčba je zaměřena na odstranění patologického horka z organismu, uklidnění ducha a případného rozpuštění a vyloučení tzv. tan. V další fázi nebo souběžně je třeba doplnit chladnou složku energie – yin. To vše na přírodní bázi pomocí čínských bylinných směsí bez ovlivnění rozumových schopností dítěte. Doba léčby je individuální dle stavu a trvá zhruba 3 – 9 měsíců, nemá vedlejších účinků a lze ji proto s úspěchem aplikovat na děti všech věkových kategorií. Při základním dodržení životosprávy se potíže již nevrátí.

Na závěr malé vysvětlení použitých pojmů z terminologie Tradiční Čínské Medicíny.

Tzv. tan představuje jakýsi hlen, tedy nahromadění škodlivin či nečistot v těle a nejčastěji bývá stvořen ze špatné životosprávy. Nepředstavuje tedy hlen v našem slova smyslu.

Energie čchi je tvořena dvěma základními složkami: yang je horká, aktivní, mužská složka a naopak yin je chladná, utlumující, ženská složka. Při ideálním stavu jsou obě tyto složky v rovnováze, pokud dojde k vyčerpání yin, resp. k nadměrnému nárůstu yang, může se to projevit mimo jiné i výše popsaným projevem.

Pokud by rodiče měli zájem preventivně působit na zdraví svého dítka, má TČM řešení v podobě směsi čínských bylin MAIWEI DIHUANG WAN. Tato receptura je stvořena pro děti, zajišťuje řádnou funkci vitální energie a vyzrávání tělesných a duševních funkcí. Působí při dětské podrážděnosti a nesoustředěnosti, poruchách spánku u dětí, opožděném tělesném či duševním vývoji v dětském věku, zhoršené imunitě s častými infekcemi dýchacích a močových cest, jako prevence alergických a kožních onemocnění. Používá se rovněž u dětí neposedných až hyperaktivních a dětí se sklony k dyslexii, dysgrafii apod. Doba užívání je 3-5 měsíců. Forma wan – kuličky zaručuje bezproblémové podávání (bez chuti a zápachu), u malých dětí je možné kuličky nadrtit a podávat s jídlem či pitím. Protože tato směs mimo jiné doplňuje yin do organismu nedoporučuje se její užívání při akutních infekcích (po dobu infekce se přeruší podávání), u trávicích poruch s průjmy a při stavech zimomřivosti nebo obavách z chladu. Pokud si nejste jisti nebo Vaše dítě vykazuje jiné či závažnější příznaky doporučuji konzultaci u praktika TČM.

www.khur.cz
Poradna TČM speciálně pro Vás také na stránkách Feminy.cz!

5.4.2004 12:00| autor: Petr Khür

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist